Täistaimne gluteenivaba läätse lasanje
Mahlane aedviljalasanje india pähkli juustuga
Kui oled unistanud ühest tõeliselt maitseküllasest lasanjest, mis oleks ühtlasi ka tervislik, gluteenivaba ja võib-olla isegi taimne, siis ei pea sa enam kauem otsima – just selline retsept on nüüd sinu ees. Selles täistaimses aedviljalasanjes kohtuvad mahlased köögiviljad, toekad läätsejahust lasanjeplaadid ning rikkalik india pähklitest “juust”. Suussulav tervisesõbralik eine, mis võlub kahtlemata ka traditsiooniliste maitsete austajate südamed. Usume, et kibeled juba proovima, seega pikka juttu me siinkohal ei tee – retsept on katsetamiseks sinu ees!
Kogus: neljale lasanjesõbrale
Valmistusaeg: ligikaudu 1 tund
Raskusaste: keskmine
Valmistamiseks vajad:
Lasanje jaoks:
- 400 g porgandit (umbes 6 keskmist või 4 suuremat)
- 200 g suvikõrvitsat (umbes 1 suurem)
- 175 g sibulat (umbes 2 keskmist)
- 4 sellerivart
- 1 purk musti ube
- 200 g kontsentreeritud tomatipastat + 210 g vett
- soola (maitse järgi)
- pipart (maitse järgi)
- 1 tl sibulapulbrit
- 1 tl küüslaugupulbrit
- 8 gluteenivaba läätsejahust lasanjeplaati
“Juustu” jaoks:
- 100 g india pähkleid
- 100 g vett
- 20 g sidrunimahla
- soola, pipart (maitse järgi)
Kuidas aedviljalasanjet valmistada?
Esmalt pese ja koori köögiviljad. Seejärel riivi köögiviljad ja tõsta suuremasse potti või kõrgemate äärtega pannile. Köögiviljade riivimiseks võid kasutada ka köögikombaini. Hauta köögivilju potis mõni minut ning sega seejärel hulka tomatikaste (kokku segatud tomatipasta + vesi) ja maitseained. Lase aedviljasegul podiseda seni, kuni liigne vedelik on aurustunud. Sega hulka mustad oad ja keera kuumus kinni.
Seejärel valmista lasanje. Selleks tõsta esmalt vormi põhja paar lusikatäit aedviljasegu ning aseta peale kaks lasanjeplaati. Säti plaadid enam-vähem kõrvuti nii, et plaadid osaliselt kattuvad. Seejärel tõsta plaatidele rikkalik kiht aedviljasegu ning kata taaskord kahe lasanjeplaadiga. Jätka protsessi seni, kuni lasanjeplaate ja segu jätkub. Avalda igale kihile natuke survet, kätega plaate ettevaatlikult, kuid mõõduka tugevusega vajutades – nii kindlustad selle, et lasanje püsib peale küpsemist kenasti koos.
Veendu, et pealmiseks kihiks (enne juustukihti) jääks kindlasti aedviljasegu, mitte plaadid. Kui oled lasanje kokku ladunud, aseta see ahju 180-200 kraadi juures 25-30 minutiks küpsema. Seni kuni lasanje küpseb, valmista india pähkli “juust”. Selleks blenderda kõik koostisosad siidise tekstuuriga kreemiks. Ca poole tunni möödudes tõsta lasanje ahjust, kata “juustu” kihiga ning aseta veel 10 minutiks ahju küpsema.
PS! Kui soovid krõbedamat juustukihti, võid selle ka kohe lasanjele määrida, et hoia pilk peal, et “juust” ära ei kõrbeks.