Artiklid

Mis vahe on odraorase pulbril ja odraorase mahlapulbril?

odraorase pulber vs odraorase mahlapulber

Odraoras on üks looduse kõige toitainetikkamaid ande, mida on rahvameditsiinis kasutatud juba aastatuhandeid. Tänapäeval on odraorase mahlapulbrist saanud populaarne koostisosa smuutides ning kasutusel on see justnimelt toitainerikka toidulisandina.

Samas on sotsiaalmeedias palju näha pilte ja retsepte, milles kasutatakse odraorase mahlapulbri asemel hoopis odraorase pulbrit. Kumb neist kahest siis kasulikum ja vajalikum on? Selles lühiartiklis selgitame, mida silmas pidada odraorase pulbri või mahlapulbri valimisel.

Odraorase pulber ja odraorase mahlapulber toimivad erinevalt

Odraorase pulber ja odraorase mahlapulber on kaks täiesti erinevat koostisosa, mis ei toimi kehas samamoodi.
 
Odraorase pulber ei ole keha poolt samamoodi seeditav nagu odraorase mahlapulber. Odraorasest mahla pressimine, seejärel kuivatamine ja pulbriks tegemine muudab selle toiduaineks, millest keha saab erakordselt palju kasu.

Odraorase mahlapulber sisaldab bioaktiivseid ehk keha poolt lihtsasti omastatavaid toitaineid nagu A-, B- ja C-vitamiin, raud, kaltsium, kaalium, magneesium ja fosfor sellises vormis, mida tavaline odraorase pulber ei sisalda. Lisaks on odraorase mahlapulber rikas kiirelt imanduvate valkude ja aminohapete poolest, sisaldades ka kaheksat asendamatut aminohapet, mida keha ise ei tooda. Samuti on odraorase mahlapulber suuteline osalema kehast raskmetallide eemaldamise protsessis – veel üks asi, mida odraorase pulber ei suuda.

Kahjuks tavaline odraorase pulber ei oma keha jaoks samasuguseid kasulikke omadusi nii suures kontsentratsioonis, kui seda teeb odraorase mahlapulber. Seega tasub odraorast otsima minnes hoolega jälgida, et hangiksid endale odraorase mahlapulbri, mitte tavalise odraorase pulbri. Kui sa nagunii oma tervise nimel pingutad, siis oleks ju hea saavutada maksimaalselt häid tulemusi!

Odraorase mahlapulbri kvaliteet on oluline

Mitte kõik odraorase pulbrid või isegi odraorase mahlapulbrid ei ole kvaliteedi ja koostisainete poolest ühesugused. Enamik ettevõtteid kasutab oma toodetes pulbrite kokkukleepumise vältimiseks mõnda paakumisvastast ainet, koguses, mida nad toote kirjelduses ei pea avaldama, sest see ei ole regulatsioonidega nõutud.

Paljud ettevõtted kasutavad taolisi side- ja paakumisvastaseid aineid oma odraorase pulbrites ja odraorase mahlapulbrites, ilma vastava märke lisamata pakendile.

Vimergy hoiab kõrget ja puhast kvaliteeti

Vimergy odraorase mahlapulber ja Vimergy teised tooted ei sisalda üheski oma pulbris side- ega paakumisvastaseid aineid. Vimergy lisab oma etiketile kõik koostisosad, kuigi nad regulatsioonide kohaselt justkui ei peaks seda tegema, kui koostisosa on tootes alla teatud väikese protsendi.

See tähendab, et Vimergy tooteid ostes tead sa 100%, mida sa saad, ja saad teha täielikult teadliku valiku selle kohta, mida sa oma kehasse paned.

Vaata Vimergy odraorase mahlapulbri kohta lähemalt Elusväli e-poest.

Kas odraorase mahlapulber sisaldab gluteeni?

Odraorase mahlapulbris gluteeni ei ole. Ainult odrataime viljaterad sisaldavad gluteeni.
Miks osad inimesed vabatahtlikult gluteeni väldivad ja kuidas see meie tervist mõjutab, saad lähemalt lugeda siit artiklist.

Allikas: Meditsiinimeedium Anthony William

Lisa kommentaar