Artiklid, Meditsiinimeedium, Tervis

Lagritsajuure ekstrakt kui võimas viirusevastane tervendaja

lagritsajuure ekstrakt

Magusamaitseline ning tervisest pakatav lagritsajuur on olemuselt nii võimas põletikuvastane antioksüdant kui ka viirusevastane tervendaja. Pole vahet, kas vaevamas on ülemiste hingamisteede infektsioon või häirivad seedeprobleemid – lagritsajuure ekstrakt ulatab abikäe! Milles aga lagritsajuure fenomen täpsemalt seisneb ning millal ja kuidas seda tarvitada? Teeme väeka lagritsajuurega lähemalt tutvust ning selgitame välja!  

Alljärgnevast artiklist saad teada: 

 • Mis on lagritsajuure ekstrakt ning millal sellest ravijuurest abi otsida; 
 • Milles peitub lagritsajuure ekstrakti salarelv; 
 • Kuidas lagritsajuurt tarvitada ning miks eelistada just lagritsajuure ekstrakti. 

Lagritsajuur: võimas viirusevastane tervendaja 

Kõrge B- ja E-vitamiini sisaldusega ning fütotoitainete rikas lagritsajuur on tõeliselt võimas tervendaja, võimaldades viirustele kiirelt üks-null teha ning erinevatest haigusseisunditest vabaneda. Niisamuti varustab lagritsajuur organismi vajalike mineraalidega, sisaldades ohtralt nii kaltsiumi, kaaliumi kui ka immuunsüsteemi toetavat seleeni ning tsinki. Kasulikest fütotoitainetest peitub lagritsajuures aga nii beetakaroteeni, fenooli, tümooli kui ka põletikuvastast kvertsetsiini. 

Millal lagritsajuurest abi otsida? 

Lagritsajuur on tõhus abiline nii hingamisteede haiguste kui ka seedeprobleemidega kimpus olles. Lagritsajuur toimub tõhusalt näiteks ärritunud soole sündroomi (IBS) puhul, mõjudes ärritunud soolestikule rahustavalt ning vähendades puhitust. Niisamuti on lagritsajuurest abi nii viiruste ennetamisel kui ka juba pahalastega kimpus olles. Lisaks turgutab lagritsajuur ka immuunsüsteemi, suurendades organismi üldist vastupanuvõimet erinevate sissetungijate suhtes. 

Lagritsajuure ekstrakt on abiks ka: 

 • erinevate viiruste puhul, sealhulgas nii herpesviiruse, vöötohatise, gripiviiruste, HI-viiruse, A-, B-, C- ja E-hepatiidi, Ebstein-Barri (EBV) viiruse, tsütomegaloviiruse jpt; 
 • seedetrakti probleemide puhul; 
 • Lyme’i tõve korral; 
 • nahaprobleemide nagu ekseem ja psoriaas esinedes; 
 • PMS-i sümptomite nagu rindade valulikkus, ärrituvus ning puhitustunne, leevendamisel; 
 • depressiooni ja peapöörituse korral; 
 • hingamisteedehaiguste puhul; 
 • kroonilise väsimuse ning fibromüalgia korral; 
 • piinavate närvivalude esinedes (näiteks lõualuus, kaelas, õlas). 

Ka mitmed uuringud on tänaseks lagritsajuure tervendavat mõju kinnitanud ning ühtlasi on lagritsajuur au sees ka hinnatud Meditsiinimeediumi ehk Anthony Williami poolt. Meditsiinimeediumi seisukohaga saad soovi korral lähemalt tutvuda siin.  On oluline meeles pidada, et keha ei ründa kunagi iseennast, vaid painavate tervisemurede taga on alati erinevad pahalased, sealhulgas viirused ja patogeenid, mis haigusseisundeid esile kutsuvad. Selleks aga, et end sissetungijate eest kaitsta, on lagritsajuur üks tõhusamaid abimehi.  

Lagritsajuure ekstrakt neerupealiste toetajana

Eelmainitule lisaks on lagritsajuurest abi ka mitmete teiste autoimmuunsete seisundite ning ka neerupealiste väsimuse korral.  Lagritsajuur toimib neerupealiste puhul justkui akulaadijana, tuues neerupealised väsinud seisundist välja ning parandades taas nende töövõimet. Elujõulised ja töökorras neerupealised võimaldavad säilitada nii organismi energiataseme kui suurendada vastupidavust ka stressirohkete perioodidega silmitsi seistes. 

Lagritsajuure ekstrakti salarelv – glütsürrisiin 

Lagritsajuure salarelvaks on viirusevastane magusamaitseline glütsürrisiin, mis on olemuselt nii põletikuvastane, antioksüdantne kui ka immuunsüsteemi toetav, peatades viiruste paljunemise organismis juba varajases staadiumis. Glütsürrisiin blokeerib patogeenide tee rakkudesse, aidates meid tervena hoida. Glütsürrisiin on sahharoosist ligikaudu 40-50 korda magusam, andes lagritsajuurele ühtlasi ka magusapoolse meki. 

Kuidas lagritsajuure ekstrakti tarvitada? 

Lagritsajuure tinktuuri tarvitamine on üks parimaid viise, kuidas end viiruste eest kaitsta. Seda eriti talvisel viiruste hooajal, mil erinevad pahalased ikka ligi hiilima kipuvad. Lagritsajuur on saadaval nii tinktuuri, tee kui ka kapslitena. Selleks aga, et kõikvõimsast lagritsajuurest maksimum võtta, on suurepäraseks abiliseks just nimelt kõrges konsentratsioonis alkoholivaba tinktuur, mille kasutamine on lihtne ja mugav nii suurtele kui ka väikestele. Tilguta lihtsalt sobiv kogus tinktuuri pipeti abil otse suhu ja ongi kõik! Lagritsajuure puhul tuleb vaid silmas pidada, et selle manustamine toimub 2 nädalaste intervallidena. See tähendab, et iga 2 nädala tagant tuleb pidada 2 nädalat pausi ning seejärel võib tinktuuriga taas jätkata. Lagritsajuure tinktuuri soovituslik päevane annus on 2 pipetitäit ehk 2ml, mis sisaldab 2000mg juurt kuivatatud ürdina. 

Miks just lagritsajuure ekstrakt? 

Ekstrakti kasuks räägib nii selle puhas koostis, mugav ja lihtne annustamine kui ka meeldiv maitse. Lagritsajuure tinktuur meenutab maitselt pisut lagritsakommi, mistõttu pole kibedat või muul moel ebameeldivat mekki karta. Elusväli e-poest leitav Vimergy orgaaniline lagritsajuure tinktuur on ühtlasi ka parimas võimalikus konsentratsioonis (10:1) ning lisaaineteta, tagamaks maksimaalse tõhususe. 

Kust lagritsajuure ekstrakti soetada? 

Looduslikku päritolu kõrgkvaliteetne lagritsajuure tinktuur ootab sind elusväli toidulisandite valikus. Vimergy 100% orgaanilises lagritsajuure ekstraktis on peidus tõeliselt tervendav vägi, sisaldades 10:1 konsentratsioonis vedelekstrakti, mille iga annus sisaldab 2000mg HE lagritsat. Vimergy lagritsajuur on alkoholivaba ning selle koostisesse kuulub lisaks võimsale lagritsajuurele veel vaid puhastatud vesi, orgaanilist päritolu sidrunimahl ning glütseriin. Ühes pudelis peitub kokku 57 tervendavat annust. Nagu Vimergy toodete puhul ikka, on ka lagritsajuure puhul tegemist sertifitseeritud mahetootega, mis ei sisalda ühtegi kunstliku lisa- ega mahuainet. Ainult puhas looduse vägi! 

Kui tunned, et vajaksid tervendava lagritsajuure näol lisaturgutust, siis piilu kindlasti meie e-poodi ning soeta orgaaniline Vimergy lagritsajuure tinktuur mugavalt SIIT.  Orgaanilised Vimery toidulisandid on kõrgelt hinnatud ka Meditsiinimeediumi poolt. 

Ole tubli ja püsi ikka terve! 

Kasutatud allikad: 

Lisa kommentaar