10 Põhjust miks sellerimahlaga hommikut alustada
Öeldakse, et püsiva harjumuse kujunemine võib aega võtta kuni kolm nädalat ehk 21 päeva. Ometi ei saa ükski harjumus tekkida enne, kui sellele päriselt võimaluse anname. Nii ka sellerimahla puhul. Kui sind vaevavad peavalud, väsimus, nõrgenenud immuunsus või on sind kimbutamas hoopis mõni muu krooniline tervisemure, võiks sellerimahl võib-olla kehastada sinu parimat liitlast. Päris tõsisiselt! Selleks aga, et sind pisut julgustada, oleme kokku koondanud kümme olulisimat punkti sellerimahla väekatest omadustest. Seega, kui oled veel pisut kahtleval seisukohal, siis siin on sulle 10 põhjust, miks päevale just sellerimahlaga võimas algus anda:
1. Sellerimahl vähendab põletikku
Sellerimahl on pungil võimsatest põletikuvastastest ühenditest, pakkudes seeläbi tõhusat abi kõigile autoimmuunhaiguste käes kannatajatele. Sellerimahlast on abi nii Hashimoto türeoidiidi, fibromüalgia, Lyme’i tõve, ärritunud soole sündroomi, psoriaasi, luupuse, sarkoidoosi, reumatoidartriidi, tsöliaakia, Guillain-Barre sündroomi kui ka podraga ning refluksi puhul. Sellerimahl aitab põletiku peatada, näljutades põletikku põhjustavaid patogeene, sealhulgas ebaproduktiivsed bakterid ja viirused nagu Epstein-Barri viirus (EBV).
2. Sellerist värskelt pressitud mahl soodustab seedimist
Hommikul esimese asjana joodud sellerimahl soodustab päeva jooksul söödavate toitude seedimist. Sellerimahlas sisalduvatel mineraalsooladel, mikroelementidel ning toitainetel on unikaalne võime mao soolhape täielikult taastada ning see tervislikus tasakaalus hoida, mis on omakorda hädavajalik korrapärase seedeprotsessi toimimiseks. Soolhape nimelt vastutab maos toidu seedimise ja valkude lagundamise eest. Kui soolhappe tase on aga liiga madal, ei seedi toit maos piisavalt ning hakkab roiskuma, põhjustades puhitust ja seedehäireid. Sellerimahl aitab seedeprotsessi korrapäraselt töös hoida, toidul seedida ning toitainetel imenduda.
3. Sellerimahl hoolitseb neerupealiste eest
Sellerimahlas sisalduvad naatriumsoolad aitavad hoida neerupealised stabiilsena ja töökorras, ennetades neerupealiste väsimust ning sellega seonduvaid terviseprobleeme.
4. Sellerimahl aitab vabaneda aknest
Aknet põhjustab bakter nimega streptokokk, kes pesitseb peamiselt maksas. Kui maks ja lümfisüsteem nõrgenevad, on streptokoki jaoks tee valla ning läbi lümfi võib ta jõuda naha lähedale. Selleks, et nahka kaitsta, käivitub immuunsüsteemi poolt kaitsereaktsioon, mis ajendab nahka rohkem rasu tootma, et bakterite tegutsemist takistada. Kui elukeskkond on streptokokile aga sobiv, surub ta end siiski naha välimisse kihti, tuues endaga kaasa näiteks tsüstilise akne. Akne intensiivsus sõltub nii streptokokkide arvust kui ka sellest, kui palju kütust (bakterile toiduks olevaid toksiine ja teatavaid toiduaineid) maksas ning nahaaluses koes streptokokile leidub.
Sellerimahlas peituvad naatriumsoolad toimivad antiseptikuna ning mõjuvad streptokokk-bakteritele hävitavalt. Lisaks aitab sellerimahl kaasa maksa puhastamisele, mis loob omakorda streptokokile ebasoodsa elupaiga. Ühtlasi tugevdab sellerimahl ka organismi üleüldist vastupanuvõimet, aidates seeläbi streptokoki poolt põhjustatud probleeme (nagu akne) taastekkimist tulevikus vältida.
5. Sellerimahl hoolitseb maksa tervise eest
Sellerimahl puhastab maksa, vähendades selle koormust ning aidates sealt eemaldada viiruste poolt eritatud neurotoksiinid ehk närvimürgid ning teised viiruslikud jääkproduktid, mis tihi maksa ummistavad ja selle tööd takistavad. Lisaks tugevdab sellerimahl sapi tootmist.
6. Aitab langetada kehakaalu
Kaalutõusu eest ei vastuta mitte ainevahetus, vaid loid ning toksiinide poolt ülekoormatud maks, mis on talletanud ohtralt rasvarakke. Sellerimahl võimaldab maksa taaselavdada, puhastades selle sinna kogunenud mürkidest, raskemetallidest ning patogeenidest. Sel viisil taastab sellerimahl maksa töövõime ning aitab seeläbi kehakaalu stabiliseerida.
7. Toimib viirusevastaselt
Sellerimahlas sisalduvad võimsad naatriumsoolad pärsivad nii Epstein-Barri viiruse (EBV) kui ka teitse patogeenide kasvu organismis. Naatriumsoolad kinnituvad viiruslike neurotoksiinidega, viies nad ohutult organismist välja. Lisaks tugevdab sellerimahlas sisalduv ainulaadne C-vitamiinivorm immuunsüsteemi, muutes selle piisavalt tugevaks, et EBV ning teised pisikud hävitada ning ka uutele sissetungijatele vapralt vastu seista.
8. Sellerivartest pressitud mahl on tõhus abiline ekseemi ja psoriaasi korral
Nahaprobleemide taga peituvad maksas pesitsevad patogeenid, näiteks Epstein-Barri viirus (EBV), ning kui organismis leidub talle vajalikku toitu (sealhulgas raskemetalle nagu vask ja elavhõbe), saab viirus hoogsalt jõudu juurde ning asub eritama mürgiseid dermatoksiine ehk nahamürke. Kui maks on aga ülekoormatud ega suuda dermatoksiinidega toime tulla, paisatakse toksiinid tagasi lümfisüsteemi, kust võivad mürgid leida tee nahani, jäädes nahaalustesse rasvkudedesse lõksu. Lõksu jäänud dermatoksiinid võivad seejärel nahal lööbena avalduda. Siinkohal tuleb taas appi viirusevastane ravitoonik ehk sellerimahl, mis alandab organismi viiruskoormust ning aitab taastada immuunsüsteemi, muutes selle piisavalt tugevaks, et viirustele vastu astuda. Ühtlasi aitab sellerimahl väljutada maksast toksiinid ja raskemetallid, tugevdades seeläbi maksa ning jättes viirused nälga. Nii toimub ka nahaprobleemidest tervenemine.
9. Sellerimahl on võimas relv SIBO ja kõhupuhituse vastu
Sellerimahl hävitab SIBO-t (peensoole bakteriaalset ülekasvu) põhjustavad streptokokk-bakterid, võimaldades seeläbi SIBO edukalt seljatada. Võtmesõnaks on ikka ja alati selleris peituvad võimsad naatriumsoolad, mis asuvad halbade bakterite vastu võitlusse, alistades need. Lisaks suudab sellerimahl lagundada soolestiku seintele ning peensoolde kleepunud rääsunud rasva ja valgud, vabastades soolestiku puhitusest, valust ning ebamugavustundest.
10. Sellerimahl alandab kõrget kolesteroolitaset
Kuna kõrge kolesteroolitaseme taga peitub tegelikult ei miski muu, kui loid ning ülekoormatud maks, aitab maksa puhastamine ja selle tugevdamine kaasa kolesteroolitaseme normaliseerumisele. Sellerimahl tugevdab maksa ning väljutab sinna kuhjunud toksiinid, raskemetallid ja patogeenid, aidates vabaneda ka kõrgest kolesteroolitasemest. Kui oled kolesterooliga kimpus, tasub kindlasti haarata just nimelt sellerimahla järele.
Kuidas seda võimsat ravitoonikut valmistada?
Selleks, et sellerimahla valmistamine sulle võimalikult mugavaks muuta, oleme kokku pannud ka põhjaliku samm-sammulise juhendi koos tutvustava videoga. Tutvu sellerimahla valmistamisõpetusega lähemalt SIIN.
Mõnusat mahlatamist ning püsi terve!
Kasutatud allikad:
- https://www.medicalmedium.com/blog/how-celery-juice-helps-heal-sibo
- https://www.medicalmedium.com/blog/10-health-benefits-of-celery-juice
- Anthony William: “Meditsiinimeedium. Kuidas lõplikult terveneda”
Selles artiklis esitatud teave on ainult informatiivsetel eesmärkidel; tegemist ei ole meditsiiniliste nõuannetega, siin ei pakuta diagnoosi ega ravi. Terviseprobleemide esinemise korral tuleb pöörduda arsti või tervishoiutöötaja poole. Kui sa soovid kasutada alternatiivseid või uudseid ravivahendeid oma tervise toetamiseks, siis tutvusta seda infot oma perearstile. Vii talle vastavateemaline raamat ning aruta, kas ja kuidas oleks võimalik kasutada terapeutilisi toite ja toidulisandeid oma tervenemises.