Artiklid, Joogid ja smuutid, Meditsiinimeedium, Retseptid

Meditsiinimeediumi Detox smuuti retsept

Raskmetalle eemaldav detox smuuti
  • Kas sind vaevab pidev väsimus, peavalud ja hägune mõtlemine (ing. k. brain fog)?
  • Kas oled hädas nahaprobleemidega nagu ekseem, psoriaas, rosaatsea, pigmendilaigud?
  • Kas oled pidanud rinda pistma mõne neuroloogilise sümptomiga nagu ärevus, depressioon, keskendumisraskused, tugev meeleolu kõikumine?
  • Võib-olla on sul või mõnel sinu lähedasel diagnoositud aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ADHD), bipolaarsushäire, autism, OCD, Alzheimeri tõbi, Parkinsoni tõbi või mõni muu sarnane sündroom?

Kui midagi eelnevast loetelust kõlab sulle tuttavalt, siis tea, et organismi kuhjunud raskmetallid võivad nendele seisunditele ja sümptomitele kaasa aidata. Soovitan sul julgelt ära vaadata järgnev video, milles on juttu raskmetallidest ja toksiinidest meie kehas ning sellest, kuidas neid turvaliselt Detox smuuti abil endast eemaldada.https://www.youtube.com/watch?v=tzFoeAw4n9g&t=1s

Põhjuseks võivad olla raskmetallid ja toksiinid sinu kehas

Toksiine ja raskmetalle satub meie kehadesse väga erinevatest allikatest. Esiteks on õhk täis raskmetalle, mis paiskuvad välja sõidukite heitgaasidest ja lennukitest. Teiseks kasutatakse kõikjal massiliselt mürgiseid pestitsiide ja herbitsiide, alates toidukasvatusest ja lõpetades linnahaljastusega. Ka need sisaldavad raskmetalle. Isegi 100% mahedal toitumisel ei ole ristsaaste tõttu võimalik taimekaitsevahendite raskmetalle vältida. Või kas oled hiljuti poest mõne uue riideeseme ostnud – nuusuta seda, sellel on küljes omapärane “uue riide lõhn”, eksole? Seda lõhna tekitavad fungitsiidid, mis samuti sisaldavad raskmetalle ja mida kasutatakse kõikjal – uue auto salongis, uutel riietel, uuel mööblil jne. Raskmetalle võib kehasse sattuda ka erinevate meditsiiniliste protseduuride käigus, nagu näiteks elavhõbedaga täidetud hambaplommi eemaldamisel.

Me ei saa täielikult vältida raskmetallidega kokku puutumist

Nagu näha, siis isegi parima tahtmise juures on toksilisi raskmetalle väga keeruline oma elust täielikult eemaldada. Ka kõige parema toitumise ja kõige puhtama elustiili juures  satub ikkagi sinu kehasse mingi kogus raskmetalle, mis võib kaasa aidata erinevate krooniliste tervisesümptomite väljakujunemisse.

Raskmetalle eemaldav Detox smuuti

Lahenduseks on raskmetalle eemaldav Detox smuuti, mida on esmakordselt tutvustanud Meditsiinimeedium Anthony William, kuid mis nüüdseks on levinud juba kõikjal terviseringkondades. See smuuti on leidnud laialdast populaarsust ja paljud inimesed kirjeldavad isiklike kogemuste näol, kuidas see on aidanud neil erinevatest sümptomitest terveneda. Detox smuuti retsept hõlmab endas perfektset kombinatsiooni terapeutilisi toite, mis ühiselt koos töötades aitavad ohutult väljutada raskmetalle kehast.

Detox smuuti põhikomponente on viis. Need on metsmustikad, spirulina, odraorase mahlapulber, Atlandi dulse (merevetikas) ja koriander.

Metsmustikad

Metsmustikad on ühed maailma kõige võimsamate tervendavate omadustega marjad. Metsmustikad aitavad tõmmata raskmetalle välja ajust, samal ajal tekkinud haavu koheselt parandades. Lisaks peatavad metsmustikad raskmetallide oksüdeerumise kehas.

Metsmustikaid on kõige mõistlikum osta külmutatud kujul ja hulgi. Aga reisimiseks ning kaasa võtmiseks sobib hästi külmkuivatatud metsmustikapulber. Mõndades riikides pole külmutatud või värsked metsmustikad kättesaadavad – ka siis tuleb appi metsmustikapulber. Anthony soovitab metsmustikaid, mis on kasvatatud kesk ja ida kanadas või kirde USA’s (Maine). Tema sõnul on oluline õige sort (Vaccinium Angustifolium) ja õige kasvukoht. Euroopa metsmustikatel (ing k European Bilberry – Vaccinium myrtillus) ei ole võimet eemaldada ajust toksilisi raskmetalle ja aju parandada sellisel moel nagu seda suudavad Kanada metsmustikad. Euroopa mustikates, mis on küll antioksüdandirikkad ja tervislikud, puudub kahjuks oluline komponent – siduvained, mis seoksid enda külge toksiine.

Anthony William lisab oma detox smuutis külmutatud metsmustikatele lisaks ka Vimergy metsmustikapulbrit, sest see lisab vitamiinide ja mineraalide varieeruvust. Metsmustikad, mida Vimergy külmkuivatatud metsmustikapulbris kasutatakse, on korjatud Newfoundlandist – see on saar Kanada külje all, mis on tuntud kui üks puhtaima õhu, vee ja loodusega piirkondi maailmas.

Odraorase mahlaekstrakti pulber

Odraorase mahlapulber on aromaatne heleroheline pulber, mis on äärmiselt väekas ja inimkehale ütlemata kasulik. Võrsetest on pressitud mahl, mis on uuesti ära kuivatatud. Toote valimisel on oluline jälgida, et tegemist oleks odraorase mahlapulbriga, sest seal on odraorase väekus kordades kontsetreeritum kui tavalises odraorase pulbris.

Odraorase mahlapulber tõmbab raskmetalle välja põrnast, seedetraktist ja kilpnäärmest ning valmistab need ette spirulinale, kes need siis vereringest kinni püüab ning edasi toimetab. Seepärast on hea odraorase mahlapulbrit ja spirulinat tarvitada koos.

Spirulina

Mineraalirohke supertoit spirulina on sinakasroheline üherakuline merevetikas. Spirulina kasulikest omadustes saad lähemalt lugeda siit.

Detox smuuti komponendina tõmbab spirulina raskmetalle välja ajust ja kesknärvisüsteemist ning maksast. Lisaks sellele imeb ta endasse ka veres liikuvaid metalle.

Spirulina pulbri puhul on oluline jälgida, et see oleks kvaliteetne ja pärineks puhtast keskkonnast ega sisaldaks toksilisi mürkaineid. Sel põhjusel tasuks üldiselt vältida Hiinast pärit spirulinat. Vimergy spirulinat kasvatatakse kontrollitud puhtas keskkonnas ning seda kogutakse ja töödeldakse erilise hoolega. Nii Vimergy spirulinale kui odraorase mahlaekstrakti pulbrile teostatakse sõltumatute kolmandate osapoolte poolt mitmeid kvaliteedikontrolle – neid tooteid kasutades oled kindlates kätes!

Koriander

Koriander on parajalt mõrkjas maitsetaim, mida tavaliselt kohtame kaunistusena mõne roa peal. See maitsetaim on tegelikult suurepärane ravimtaim, mis aitab muuhulgas väga edukalt kehast raskmetalle eemaldada.

Koriander kaevab välja sügavale kudedesse talletunud raskmetallid, mis võivad su kehasse kuhjunud olla juba iidamast-aadamast. Just koriander on eriti edukas elavhõbeda ajust eemaldamisel.

Atlandi dulse ehk kämmalpalmaaria

Atlandi dulse on merevetikas, mis seob endaga ja viib edukalt kehast välja elavhõbedat, pliid, alumiiniumit, vaske, kaadmiumi ja niklit.

Dulse on ühtlasi ka super meeskonnamängija. Ta viib lõpuni töö, mida teised smuuti komponendid alustasid. Ta ootab seedetrakti lõpus ning võtab vastu söödud spirulinalt, odraoraselt, metsmustikatelt ja koriandrilt ning väljutab need siis turvaliselt kehast.

NIPP: Dulse on ka väga hea tervislik soola asendaja, sobides väga hästi näiteks aurutatud köögiviljade maitsestamiseks.

Detox smuuti retsept

Detox smuuti retsept

Kogus: ühele inimesele

Joo detox smuutit igapäevaselt, et ohutult eemaldada raskmetalle ja toksiine oma kehast. Anthony William on öelnud, et iga ebatervena elatud 10 aasta kohta kulub 1 aasta tervendamist.

Joo detox smuutit igapäevaselt ja jälgi, kuidas keha sellele reageerib ning tee omad järeldused. Raskemate juhtumite korral võib reaalsete tulemuste nägemiseni kuluda kuni kolm kuud igapäevast detox smuuti tarvitamist.

Korduma kippuvad küsimused

Kas on oluline, millal smuutit juua?

Kõige efektiivsem on siis kui juua hommikul kohe pärast sellerimahla. Või enne päeva esimest rasvast toidukorda.
Rasvase toiduga koos või vahetult pärast rasvast toidu söömist on smuutit imendumisvõime madalam.

Kas osa smuutist võib öö külmikus seista?

Kui smuuti kogus tundub korraga liiga suur, et ära juua, siis võib osa külmkappi panna ning juua teise poole näiteks enne lõunat. Külmkapis säilitab smuuti on värskuse ~24h. Värskelt pressitud mahlad kaotavad oma värskuse kiiremini, seega smuuti puhul on hoiustamine suur võit.

Oluline on, et kõik viis põhikompnenti – spirulina, odraorase mahlapulber, dulse, metsmustikad ja koriander – jõuaksid kehasse 24h jooksul. Siis tekib sünergiline efekt ning smuuti komponendid hakkavad üksteist toetama.

Kuna see smuuti on koguseliselt nii suur, siis kas selle võib päeva peale ära jagada?

Jah, võib küll. Joo päeva jooksul smuutit mitmes osas. Näiteks teine hea aeg on pool tundi enne lõunasööki.

Otsi päeva jooksul aegasid, kus sa pole 2h midagi rasvast eelnevalt söönud, sest siis on imendumisvõime kõrgem.

Kuskilt jäi mul meelde, et sellel ajal pole piimatoodete kasutamine soovitatud?

Retsepti autor Meditsiinimeedium Anthony William soovitab tervenemise ajal piimatooteid vältida, sest need toidavad meie kehas halbu viiruseid ja patogeene.

Samuti tõkestavad piimatooted detox smuuti imendumisvõimet, nii et parimate tulemuste saamiseks proovi smuutit tarbida ilma piimatoodeteta.

Anthonyi William kasutab ise Vimergy külmkuivatatud metsmustika pulbrit. Miks?

Kuna Vimergy külmkuivatatud metsmustika pulber kasvab ühes maailma puhtaima õhu, vee ja keskkonnaga piirkonnas – Newfoundlandis, saar Kanada külje all – siis sealsed mustikad on eriti väestavad.

Iga piirkonna metsmustikal on oma eripära ja AW mainib, et ära alahinda oma piirkonna metsmustikaid. AW tegelikult lisab lisab nii pulbrit kui ka külmutatud metsmustikaid.

Eesti metsmustikad on väga heal tasemel. Vimergy külmkuivatatud metsmustika pulber on samas mugav, hea kaasa võtta, võtab vähe ruumi, puhtast keskkonnast pärit mustikad ning on laboris kontrollitud kvaliteediga.

Kasutatud allikad:

1 thoughts on “Meditsiinimeediumi Detox smuuti retsept

  1. Nele ütleb:

    Olen seda smuutit (peale sellerimahla) joonud nüüd täpselt kuu aega igal hommikul, mõne üksiku erandiga kui valisin hommikusöögiks midagi muud. Olen reibas kogu päeva, puhkan hästi välja, mu kehalt on sulanud 6 kg ülearust ja olen selle lühikese ajaga täielikult muutnud oma elu. Täna avastasin veel midagi uut, nimelt mu reied on nii siledaks muutunud! Seal puberteedieast alates ilutsenud tselluliit on täiesti silmaga nähtavalt ära sulanud, kadunud, kehast väljunud. Uskumatu! Ma isegi ei ootanud seda, kuigi eks on see info ju tuttav, et tselluliit on seotud erinevate mürkidega kehas. Nii õnnelik, et lihtsalt pean oma rõõmu jagama!

Lisa kommentaar